Marka Ledlenser

LEDLENSER docieramy dalej niż promienie słoneczne

Historia i Początki Firmy

Firma Ledlenser została założona w 1994 roku w garażu w Niemczech przez dwóch braci, Haralda i Reinera Opolka. Początkowy kapitał wynosił zaledwie 1000 marek. Co było potrzebne na start? Szkicownik, przybornik oraz stary komputer Atari. W szybkim tempie dzięki swojej pracowitości, niezwykłym pomysłom i wyczuciu biznesu firma Zweibrüder Optoelectronics GmbH & Co. KG osiągnęła ogromny sukces na rynku. Jej pierwszy sztandarowy produkt, latarka V8, sprzedała się w oszałamiającej ilości na całym świecie. Marka Ledlenser jest własnością firmy Ledlenser GmbH & Co. KG z Solingen.

Latarki Ledlenser początki firmy

Z Garażu do Wielkich Fabryk

Obecnie Ledlenser zatrudnia ponad 1000 pracowników, posiada 3 wielkie fabryki, co czyni go jednym z największych producentów latarek na świecie. Ledlenser jest właścicielem ponad 200 patentów i własnych indywidualnych rozwiązań technologicznych. Niemiecka myśl idąc w parze z doskonałą jakością produktów wykreowała niezawodną linię podręcznego oświetlenia oraz stała się synonimem ekskluzywności i perfekcjonizmu w świecie latarek. Latarki ręczne i czołówki Ledlenser to bestsellery będące w posiadaniu każdego poważnego użytkownika. Ciekawostką jest, że największa i najmocniejsza latarka na świecie - 4 metry długości, 216 kilogramów oraz 100.000 lumenów – powstała właśnie w fabrykach Ledlensera.

Ledlenser fabryka

Produkcja Latarki XEO19R

Na początku była analiza potrzeb. Przed XEO19R dostępne na rynku latarki czołowe posiadały albo stałe światło (konkurencja), albo możliwość zmiany pomiędzy światłem krótkim a dalekim (Ledlenser). Rozpoznaliśmy problem: Co jeśli klient nie chce wybierać pomiędzy światłem krótkim a dalekim, tylko chce równocześnie korzystać z zalet obu ustawień?

Rozwiązanie: Trzeba zaprojektować latarkę czołową, która będzie płynnie i indywidualnie dopasowywała światło. Tylko jak ma to działać? Droga do wynalazku prowadziła przez nasze technologiczne know-how. Ponownie zastosuje się Advanced Focus System (AFS) - jednak nie jak dotychczas. Chcieliśmy zaprojektować pierwszą na świecie latarkę z podwójnym ogniskowaniem. W tym celu miały zostać wbudowane dwa reflektory AFS z soczewką, które będzie można oddzielnie ogniskować a użytkownik przez to będzie posiadał więcej swobody. Podwójnie przekonywujący pomysł. I tak nasz pomysł otrzymał „zielone światło”.

Ledlenser Proces Produkcji XEO19R
Ledlenser Proces Produkcji XEO19R
Ledlenser Proces Produkcji XEO19R
Ledlenser Proces Produkcji XEO19R
Ledlenser Proces Produkcji XEO19R

Przebieg Produkcji Latarek

Ale do gotowej latarki prowadził jeszcze pracochłonny proces rozwoju. Przebiega on przy każdej nowej latarce Ledlenser zawsze tak samo by na końcu posiąść naszą wyróżniającą się jakość. Jego prostotę z grubsza przedstawiliśmy tutaj:

Analiza życzeń i potrzeb klientów → Analiza konkurencji → Wynalezienie produktu → Pomysł produktu → Koncepcja produktu → Wstępne szkice modułów produktu → Łączny projekt → Wytworzenie prototypu → Testy produktu → Planowanie produkcji → Nowy produkt

Nagrody i Wyróżnienia

Nasze latarki wielokrotnie zostawały nagradzane za swoją jakość, technologię oraz niepowtarzalny design. Poniżej tylko część z tych wyróżnień.

Ledlenser nagroda latarka Outdoor MT18
Ledlenser nagroda latarka Outdoor MT14
Ledlenser nagroda latarka Outdoor MT10
Ledlenser nagrody linia Outdoor MT6
Ledlenser nagroda latarka Outdoor MT10
Ledlenser latarka F1
Ledlenser nagrodu automotive
Ledlenser latarka XEO19R
Ledlenser latarka H7R.2
Ledlenser latarka M3R
Ledlenser latarka M7RX
Ledlenser latarka M17R
Ledlenser latarka Neo
Ledlenser latarka P7.2
Ledlenser latarka P7R
Ledlenser latarka P17R
Ledlenser latarka Seo 7R
Ledlenser latarka SEO 7R Black
Ledlenser latarka TT
Ledlenser latarka X21R.2